Ваш кошик порожній!
Перший і головний рада: килим - тільки на підлогу , стіни не чіпаємо!
Людство давно вже не живе в кам'яних печерах і неопалюваних замках. Килима в сучасному інтер'єрі може з легкістю створити затишну атмосферу, а може стати домінуючим яскравою плямою в інтер'єрі. У будь-якому випадку килим виконує, перш за все, декоративну роль!
Користуючись цим, можна повністю змінити атмосферу в будинку за допомогою нового килима і легкої перестановки меблів.
Отже, приступимо. Що потрібно враховувати при виборі килима?
1) Стиль
- Якщо ви знаєте в якому стилі ви створюєте інтер'єр - просто виберіть килим в тому ж стилі (самостійно або за допомогою консультанта) - і килим буде доповнювати навколишнє оточення і створювати гармонійну загальну картину.
- Якщо ви намагаєтеся створити інтер'єр в еклектичному стилі - ніякі поради вам не потрібні. Керуйтеся тільки здоровим глуздом і порадами щодо вибору кольору, розміру і пропорцій.
2) Колір
- Яскравий, барвистий килим підвищує контрастність, динаміку інтер'єру .
- Якщо ж хочете отримати спокійну і гармонійну загальну картину вибирайте колір (кольори) килима з огляду на колірну палітру решті обстановки. Рекомендуємо вам не поєднувати більше трьох різних кольорів в одній кімнаті.
- Колір килима краще вибрати трохи світліше або темніше, ніж у розташованого поруч дивана або інших м'яких меблів.
- Якщо диван однотонний або з простим, неяскравим візерунком - з ним буде добре поєднуватися барвистий килим з малюнком. Для того, щоб досягти ще більшої контрастності можна додати подушки, які підходять за кольором і візерунком до килима.
- Якщо ж оббивка дивана з добре видимим малюнком - краще вибрати спокійний, однотонний килим.
- Легкі кольорові килими візуально розширюють приміщення, темні кольори змушують кімнату здаватися менше.
- Темні килими з візерунками легко чистити. Саме тому вони ідеальні для передпокою і їдальнею.
3) Розміри і пропорції
- Великі килими розширюють приміщення, невеликі килими допомагають візуально зменшити розмір кімнати.
- Коли килим розміщений під нахилом по відношенню до стін і меблів - це створює дуже динамічну атмосферу в інтер'єрі.
- Розмістивши його класично, горизонтально - ви додасте приміщенню спокій і стабільність.
- Розмір має значення. Якщо сумніваєтеся з розміром - краще вибрати килим менший, ніж більший. Це допоможе уникнути зайвого домінування килима по відношенню до іншому інтер'єру.
- Якщо у вас є окремий диван - розмістіть невеликий килим по центру перед ним або, навпаки - один великий, ширше дивана на 5-10 см.
- У вас є їдальня група: стіл і стільці для прийому їжі? Оптимально вибрати килим такого розміру щоб на ньому помістилися і стіл і всі стільці.
- Килим з візерунком виглядає найкраще в центрі кімнати.
4) Матеріал килима
- Килими з довгим ворсом (Шаггі) допомагають зробити кімнату теплою, затишною та романтичною. Вони найкраще підходять для віталень і спалень.
- Килими з коротким ворсом створюють холодну, більш сучасну атмосферу.
- сирі і вироблені шкури додають будь-якого інтер'єру деякий наліт богемності.
- Неформальні килими з мішковини або сизалю надають приміщенню розслабленої вид.
- Ткані килими з натуральної вовни, вовни з шовком або з чистого шовку додають інтер'єру шику, але не завжди доречні в сучасних інтер'єрах.
- Килими з натурального хутра ідеальні для сірих осінніх днів. У теплу пору року їх краще прибирати.
- Сучасні килими з вовняних кульок, шматочків шкіри, з комбінованих матеріалів, в стилі печворк - завжди перетягують всю увагу на себе.
Але просимо вас враховувати - рекомендації це просто рекомендації. До того ж, дуже часто в вибір втручається фактор вартості. Тим більше що всі перераховані нюанси абсолютно очевидні - коли ви розгорнете куплений килим, ви побачите все, про що ми написали. Але прочитавши все це, на етапі вибору ви зможете витратити менше часу на вибір і, в підсумку - бути більш задоволеними покупкою.